opony letnie - co myślicie

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • taperson
    Drive
    • 2015
    • 96
    • Octavia I combi (1U5)
    • AUM 1.8 20VT 150 KM

    za te unirojalki z montażem dalem 940zl
    a linka podrzuciłem pierwszego z brzegu zeby tylko model byl

    Komentarz

    • leszekmw
      RS
      • 2005
      • 5356

      Zamieszczone przez jerol
      Ten towar ktory was interesuje jest u mnie normalnie dostepny po cenach internetowych + montaz. Ewentualna roznica 20-40zl na 4 sztukach, a nieraz kiedy pytam klienta ile zaplacil to az mnie dziw bierze, ze poprostu u mnie nie zapytal bo by mu jeszcze zostalo, plus pozniejsza pomoc przy ewentualnych problemach z oponami. Pytajcie w wulkanizacjach bo wg mnie warto. Nudzisz sie to telefon w dlon i pytac w paru punktach.
      popieram...

      jedyna nadzieją jest to że usługi pójdą do góry w końcu..
      O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
      GVI 1.4TSI
      LANCIA YPSILON 1.2 MPI
      tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

      Komentarz

      • Sebastian_M26
        RS
        S_OCP Member
        • 2005
        • 1823
        • Superb II (3T4)

        ... co zmusi polaków do zakupu felg i rezygnacji z przekładania gum
        Seria 188KM/270Nm na 95RON

        Komentarz

        • gusiak11
          L&K
          • 2013
          • 1362
          • Ford

          Zamieszczone przez Sebastian_M26
          co zmusi polaków do zakupu felg i rezygnacji z przekładania gum
          tak ale raz na dwa lata przydało by się oddać do wyważenia sam tego nie zrobisz,
          wentylek też się starzeje a i kapcia czasem sie złapie

          dwa że nie każdy ma 100m garażu żeby trzymać 6 zestawów kół jak to ma miejsce u mnie bo to koła ojca, te mamy itd... a w bloku w ''komórce lokatorskiej''
          http://carsdetailing.blogspot.com/

          Komentarz

          • Voit
            Elegance
            • 2010
            • 816

            W zeszłym roku szukałem opon na lato i odwiedziłem kilka zakładów wulkanizacyjnych w Gdańsku... Smutek i nostalgia.
            Te zakłady, które miały jako taki wybór interesujących opon, ceny miały z kosmosu. Dodatkowo widok tego focha, gdy nie chciałem kupić opon nachalnie wciskanych przez "szefa"...Panie, to najlepsze opony, do mnie ludzie z trasy dzwonią i dziękują że im te unirojale założyłem... (gdy nie chciałem kupić Rainsportów z przed roku).
            Pozostałe zakłady dysponowały podstawowym asortymentem Dębicy, a dla wybrednych klientów Panie, co tak drogo? były jakieś śmieci z Chin... Panie, bieżnik taki jak w Continentalach...
            Opony kupiłem przez internet, z darmowym transportem. Po założeniu na felgi w jednym z droższych zakładów (wraz z wyśmianą na tym forum optymalizacja kół) i tak byłem ponad stówkę do przodu. Bez fochów i bolesnego marketingu.
            Niedawno kupowałem opony zimowe, przez internet.
            Nawet nie sprawdzałem cen u wulkanizatorów, szkoda mi było czasu.

            Komentarz

            • SkySzyja
              Ambiente
              • 2013
              • 158
              • Octavia III combi (5E5)
              • AUM 1.8 20VT 150 KM
              • CUNA 2.0 TDI CR RS 184 KM

              Myślę, że my na Unirojalkach to na mokrym objeżdżamy klasę premium

              To żarcik na dzisiejszy dzień - jakby ktoś miał się poczuć urażony

              Ja uważam URS3 jako górną półkę klasy średniej i samo kierowanie się wyborem, że jak tzw klasa premium to już z definicji będzie lepiej to tylko wydanie więcej kasy.
              Ale jednakowoż nie pochwalam kupowania opon firm bylejakich.

              Co do miękkości URS3 w zakrętach - ja delikatnie mocniej je pompuję,
              a kupując je drugi raz dzisiaj wybrałbym wersję 91Y zamiast 91V.



              Niestety część z wulkanizatorów nie patrzy jak kształtują się ceny w necie i tu zgodzę się z przedmówcą.



              Z innej beczki czy ktoś ma doświadczenia na osiemnastocalowych Pirelli P Zero Nero w dużych kombi FWD ?
              Mój Zygzak McQueen
              http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=75675

              Komentarz

              • mac_aaron
                Elegance
                • 2012
                • 984
                • Octavia III (5E3)
                • CJSA 1.8 TSI 180 KM

                Zamieszczone przez leszekmw
                daj zarobić wulkanizacjom.. , np. u mnie po 1100 montażem , pewnie w u innych też..
                chłopaki co wożą materiały mówią że powoli wulkanizacje sie zaczynają zamykać..
                Ja np. opony kupuję w necie, ale 2x w roku przekładka z wyważaniem + przechowanie sezonowe, więc zarobek jest. Ostatnio się wzięli na sposób i jak nie ma ruchu to wyważają opony z nudów i przyjeżdżasz na gotowe.

                Komentarz

                • Nexus6
                  RS
                  S_OCP Member
                  • 2004
                  • 4847
                  • Volkswagen

                  Zamieszczone przez SkySzyja
                  Myślę, że my na Unirojalkach to na mokrym objeżdżamy klasę premium
                  :haha: :haha: :haha:


                  MSPANC :!:
                  With age comes wisdom, but sometimes age comes alone

                  Komentarz

                  • Voit
                    Elegance
                    • 2010
                    • 816

                    Zamieszczone przez SkySzyja
                    Myślę, że my na Unirojalkach to na mokrym objeżdżamy klasę premium
                    (...)
                    ...Nie twierdzę, że tak nie jest, jednak naprawdę nie byłem zainteresowany zakupem opon, które gościowi zalegają rok na magazynie za cenę którą gość sobie wymyślił patrząc w gwiazdy. Nie sądzę żeby ktokolwiek z Was był zainteresowany takim zakupem.
                    Poza tym nie lubię sytuacji, w której ktoś coś mi wciska, nie zwracając uwagi na to, czego szukam.
                    Nachalny marketing w tym stylu powoduje u mnie mimowolne zaciskanie szczęk i pięści...

                    Komentarz

                    • Mefiu5
                      Classic
                      • 2012
                      • 11

                      SkySzyja sam takowe Uniroyale posiadałem i w deszczy czy w kałużach nic a nic nie ściąga. Super oponka! Teraz mam Continentale i są trochę gorsze i bardziej twarde.

                      Komentarz

                      • piotrek_os
                        RS
                        S_OCP Member
                        • 2006
                        • 8160
                        • Octavia II (1Z3)
                        • BXE 1.9 TDI PD 105 KM

                        Dziś 30 km w śnieżycy.....stwierdzam! Moje letnie opony Nokian zupłenie się nie nadają do jazdy w śniegu.......!
                        Więc jak macie gdzieś dalej jechać..... i opony zimowe na felgach to lepiej 30 min poświęcić i koła zmienić.
                        Załączone pliki
                        Moja 0II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78994

                        Komentarz

                        • gusiak11
                          L&K
                          • 2013
                          • 1362
                          • Ford

                          Ja 1h temu zrobiłem PIT stop i wrociłęm do zimy bo jutro auto wali ponad 400km, a lato to URS3
                          http://carsdetailing.blogspot.com/

                          Komentarz

                          • Agamek12
                            RS
                            S_OCP Member
                            • 2006
                            • 9935
                            • Ford

                            Jednak zmieniam... 205/55/16V Dunlop Bluresponse mnie zadowolą? Będę jeździć raczej spokojnie - żadne zamiatanie bokami czy nagłe przyśpieszenia/hamowanie... Będą ciche, wytrzymałe, dobre na mokrym?
                            Adam... Używam:
                            Rolka: e11FL 97KM/130Nm
                            Passek: B6 175KM/366Nm

                            Komentarz

                            • dudek_t
                              L&K
                              • 2008
                              • 1421

                              Będą ciche, nie wytrzymałe i dość dobre na mokrym. Będziesz zadowolony.

                              Komentarz

                              • Voit
                                Elegance
                                • 2010
                                • 816

                                Zamieszczone przez Agamek12
                                Jednak zmieniam... 205/55/16V Dunlop Bluresponse mnie zadowolą? Będę jeździć raczej spokojnie - żadne zamiatanie bokami czy nagłe przyśpieszenia/hamowanie... Będą ciche, wytrzymałe, dobre na mokrym?
                                Dobry wybór, będziesz zadowolony.
                                Nie wiem czemu dudek_t napisał że nie wytrzymałe, ale chyba się pomylił

                                Komentarz

                                • Bartasek
                                  Classic
                                  • 2013
                                  • 5

                                  Też myślałem nad kupnem Dunlop Bluresponse ale chyba skuszę się na Dunlop SportMaxx RT 205/55/16 Y.

                                  Komentarz


                                  • Zamieszczone przez Voit
                                    W zeszłym roku szukałem opon na lato i odwiedziłem kilka zakładów wulkanizacyjnych w Gdańsku... Smutek i nostalgia.
                                    Te zakłady, które miały jako taki wybór interesujących opon, ceny miały z kosmosu. Dodatkowo widok tego focha, gdy nie chciałem kupić opon nachalnie wciskanych przez "szefa"...Panie, to najlepsze opony, do mnie ludzie z trasy dzwonią i dziękują że im te unirojale założyłem... (gdy nie chciałem kupić Rainsportów z przed roku).
                                    Pozostałe zakłady dysponowały podstawowym asortymentem Dębicy, a dla wybrednych klientów Panie, co tak drogo? były jakieś śmieci z Chin... Panie, bieżnik taki jak w Continentalach...
                                    Opony kupiłem przez internet, z darmowym transportem. Po założeniu na felgi w jednym z droższych zakładów (wraz z wyśmianą na tym forum optymalizacja kół) i tak byłem ponad stówkę do przodu. Bez fochów i bolesnego marketingu.
                                    Niedawno kupowałem opony zimowe, przez internet.
                                    Nawet nie sprawdzałem cen u wulkanizatorów, szkoda mi było czasu.
                                    Polecam Ci zamówienie opon w warsztacie Feuvert Ja tak zrobiłem z Goodyear Ultragrip 9 Cena akurat była identyczna z tą na ich stronie internetowej. I co najważniejsze jak zamawiasz bezpośrednio w warsztacie to nie masz obowiązku ich montowania u nich. Po prostu przyjeżdżasz i pakujesz opony do bagażnika Wszystko miło i bez wciskania kitów

                                    Komentarz

                                    • AdamB
                                      RS
                                      S_OCP Member
                                      • 2007
                                      • 8028
                                      • Octavia IV (NX3)
                                      • DKZA 2.0 TSI 190 KM

                                      Zamieszczone przez Bartasek
                                      Też myślałem nad kupnem Dunlop Bluresponse ale chyba skuszę się na Dunlop SportMaxx RT 205/55/16 Y.
                                      W OII miałem 205/55R16 Continentale CPC2, teraz w OIII mam Dunlop SportMaxx RT 225/45/17 i powiem że CPC2 lepiej trzymały niż te teraz. Teraz zdarzyło mi się zgubić przyczepność nawet na 2, gdzie CPC2 nie było to możliwe.
                                      Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                                      Komentarz

                                      • Voit
                                        Elegance
                                        • 2010
                                        • 816

                                        Kris86, bardzo dziękuje, jeśli ktoś z moich znajomych będzie szukał opon, przekażę namiar.
                                        Ja opony już mam.
                                        Uwzględniając rabat na zakup opon w aplikacji mobilnej Allegro, kupiłem Pirelli Snowcontrol 3 w rozmiarze 205/55 r16 po 237,50 zł za sztukę...
                                        W którym zakładzie dostanę taką cenę?

                                        Komentarz

                                        • JerzyM73
                                          Rider
                                          • 2010
                                          • 602

                                          Ja przed wczoraj zaliczyłem dziurę i Pirelli P7 poszło na szrot.
                                          Zakupiłem wczoraj dwie sztuki Continental Contisportcontact 5 225/45r17 91 w fr i zobaczymy jak będzie. W różnych testach wypadają o niebo lepiej od Pirelli (Pirelli jest bardzo dobra pod względem żywotności)
                                          O III 4x4 2,0TDI Elegance+dynamic+amazing+GSM i inne
                                          Poprzednia O II FL 2.0 TDI elegance + dynamic

                                          Komentarz

                                          • Agamek12
                                            RS
                                            S_OCP Member
                                            • 2006
                                            • 9935
                                            • Ford

                                            Zamieszczone przez Agamek12
                                            Jednak zmieniam... 205/55/16V Dunlop Bluresponse mnie zadowolą? Będę jeździć raczej spokojnie - żadne zamiatanie bokami czy nagłe przyśpieszenia/hamowanie... Będą ciche, wytrzymałe, dobre na mokrym?
                                            Zasiano mi kolejne ziarno niepewności... A Goodyear Efficientgrip Performance w tym samym rozmiarze?
                                            Która z tych opon lepszym dla mnie wyborem?

                                            Według restu ADAC '15 lepszy jest Goodyear, ale AMiS w 2014 ocenił wyżej Dunlopa...
                                            Adam... Używam:
                                            Rolka: e11FL 97KM/130Nm
                                            Passek: B6 175KM/366Nm

                                            Komentarz

                                            • majuDJ
                                              Rider
                                              • 2012
                                              • 464

                                              Zamieszczone przez Agamek12
                                              Zamieszczone przez Agamek12
                                              Jednak zmieniam... 205/55/16V Dunlop Bluresponse mnie zadowolą? Będę jeździć raczej spokojnie - żadne zamiatanie bokami czy nagłe przyśpieszenia/hamowanie... Będą ciche, wytrzymałe, dobre na mokrym?
                                              Zasiano mi kolejne ziarno niepewności... A Goodyear Efficientgrip Performance w tym samym rozmiarze?
                                              Która z tych opon lepszym dla mnie wyborem?

                                              Według restu ADAC '15 lepszy jest Goodyear, ale AMiS w 2014 ocenił wyżej Dunlopa...
                                              Miałem Goodyear Efficientgrip Performance i na dodatek MADE IN FRANCE i nie polecam. Bo opony tej marki maja to do siebie, że często rozwala się w mich korpus. Co za tym idzie masz niemiłosierne telepanie kierownicą Miałem DOT 3809 i już w 2014r poszedł korpus w dwóch oponach.

                                              Bierz Dunlopa.
                                              http://www.euromove.pl

                                              Komentarz

                                              • Voit
                                                Elegance
                                                • 2010
                                                • 816

                                                Zamieszczone przez Agamek12
                                                (...)
                                                Według restu ADAC '15 lepszy jest Goodyear, ale AMiS w 2014 ocenił wyżej Dunlopa...
                                                ...Testy sresty. 8)
                                                :wink:

                                                Komentarz

                                                • leszekmw
                                                  RS
                                                  • 2005
                                                  • 5356

                                                  Zamieszczone przez Voit
                                                  Uwzględniając rabat na zakup opon w aplikacji mobilnej Allegro, kupiłem Pirelli Snowcontrol 3 w rozmiarze 205/55 r16 po 237,50 zł za sztukę...
                                                  W którym zakładzie dostanę taką cenę?
                                                  255 z montażem :diabelski_usmiech

                                                  Agamek12, jeżeli tak się zaparłeś na grupę gy do bierz goodyera.
                                                  O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
                                                  GVI 1.4TSI
                                                  LANCIA YPSILON 1.2 MPI
                                                  tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

                                                  Komentarz

                                                  • Voit
                                                    Elegance
                                                    • 2010
                                                    • 816

                                                    Zamieszczone przez leszekmw
                                                    (...)
                                                    255 z montażem :diabelski_usmiech
                                                    (...)
                                                    Gdzie, w Lublinie?
                                                    Drobiazg, 580 km i jestem... :wink:


                                                    ...U mnie z montażem na stalówkach wyjdzie niewiele więcej.

                                                    Komentarz

                                                    Pracuję...